Plán na školní rok 2023/2024

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

 

 


ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

 

CO NÁS ČEKÁ V květnu

CO NAS CEKA V DUBNU

CO NAS CEKA V BREZNU

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU (2)

CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI (1)

CO NÁS ČEKÁ V LISTOPADU

CO NÁS ČEKÁ V říjnu 21

 

 

 

 


ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

 

 

CO NÁS ČEKÁ V ČERVNU20

 

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU (1)

 

CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI

 

CO NAS CEKA V ZARI

 

 

 


ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

17.6. Máme krásné počasí! Sluníčko svítí a máme teplíčko i „akorát“. Počasí jako dělané pro letní sportování. Co Vás baví? Čemu se věnujete? Podělte se s námi o střípky z Vašeho zdravého životního stylu. Jezdíte na odrážedle, koloběžce nebo dokonce kole? Hrajete fotbal, házíte balónem, běháte nebo zdoláváte kopce? Ve školce jsme nadšení z dopravního hřiště, basketbalového koše a úplně nejraději v posledních dnech hrajeme fotbal. Zažijeme spoustu legrace a ještě to můžeme dělat společně :).


9.6. Na všechny děti, které navštěvují naši školku, se moc těšíme! S dětmi ve školce si o Vás povídáme, myslíme na Vás a představujeme si, jak se asi máte? Co prožíváte? Pošlete pozdrav svým kamarádům a prozraďte, jak se Vám daří. Fotkou, nakreslením obrázku,… Vaše pozdravy zveřejníme na zvyklém místě a s dětmi ze školky si je prohlédneme :). Děkujeme!


9.6. Mnoho z Vás tráví čas v přírodě, jezdíte na výlety, návštěvy a na pěkná místa, kde je Vám fajn. Vaším úkolem je vybrat nejzajímavější zvířátko, které jste potkali a zaslat nám ho. Může to být fotka, výkres, výtvor, video,… Způsob je na Vás. Stejně tak se může jednat o živé zvířátko nebo o plyšáka který výlety absolvuje s Vámi. Jak se úkolu chopíte je jen na Vás. Věříme v dětskou fantazii! :).


26.5. Věřím, že každý z Vás pomáhá rodičům pečovat o zahrádku nebo o zeleninu či bylinky na balkóně. Zkusili jste si  však někdy vyrobit vlastní herbář? Zkuste si s rodiči najít kvítko, které se Vám líbí a vylisujte si ho. Při lepení na papír si o něm povězte zajímavosti….

Málokdo ví, že většina květin, které denně potkáváme jsou téměř až kouzelné svými léčivými účinky. Věděli jste, že  Kokoška pastuší tobolka je léčivá rostlina a zastavuje krvácení? A tu potkáte i na cestě do školky :). Vyfoťte nám svůj herbář/rostlinu a napište nám o ní zajímavost, kterou jste společně objevili.


18.5. Jaro už se ukazuje v plné kráse, tráva se zazelenala, kvetou stromy i květiny, všude je spousta barev a příjemné vůně. Řekněte si s rodiči, co všechno se na jaře ještě děje.

Můžete si doma zkusit zasadit semínko fazole a pozorovat jeho vývoj. Malý návod vám samozřejmě přidáváme …

Vezměte igelitový sáček (silnější, ideálně s uzávěrem). Do něj vložte kousek vaty, na ni fazoli, navlhčete a nalepte izolepou na okno, kde svítí sluníčko. Teď už bude stačit jen každý den přikápnout pár kapek vody a pozorovat, jak rychle se ze semínka stane rostlinka. Můžete si i zakreslit, kolik dní to vše bude trvat. Rádi uvidíme opět vaše výrobky :).

 


8.5.  Maminky slaví svůj svátek – kolik podob může mít láska od maminky? Tolik, kolik je na světě maminek :). Každá je jiná a každá jste jedinečná! Krásný svátek všem maminkám přejeme.

Pro inspiraci opět pár nápadů:

Do sklenice můžete uložit všechna ,,mám rád/a, když ….. “ Můžete si říct, co máte rádi, zapište si pro zakonzervování na léta pozdější, přijdou jistě vhod :). Využít můžete buď omalovánku sklenice se srdíčky a nebo si vezměte skutečnou sklenici a lístečky s vašimi vzkazy můžete postupně doplňovat.

kukando-omalovankove-prani-pro-maminku-slunce

A můžete si k tomu i zazpívat. Starší děti určitě písničku ze školky znají …

https://www.youtube.com/watch?v=c0xwhCKImuk

 

 

 


4.5. Přiletěla k nám úžasná inspirace ze školky v Olomouci, ve které jsme byly minulý rok na ,,zkušené“. Školka Sokolská pracuje také podle programu Začít spolu, je na cestě o pořádný kus dál a je tak pro nás, začátečníky, úžasnou příležitostí ke kolegiální podpoře. Tak se můžete inspirovat s námi :).

4- šuplík

 


29.4. Dnes vás zdraví paní učitelka Verča, hlavně všechny PŘEDŠKOLÁKY (když ale budou chtít, mohou i děti menší). Prosíme rodiče, zda by pomohli Verče s přípravou tabla našich předškoláků. Vyfoťte své dítko podobně tak, jak je na fotce níže Verča, tzn. s listem papíru A4 v ruce, na kterém bude napsáno vysněné budoucí povolání předškoláčka a pokud by se dalo zvládnout, tak někde v přírodě :D. Budeme vám za tuto spolupráci opravdu moc vděčné, nechceme děti připravit o společné tablo na náměstí. Děkujeme a těšíme se (posílejte opět na mail školky).

 

 

 


27.4.  Paní učitelka Míša dostala domácí úkol 😀  ….. Připravila krásnou fotoknihu z uplynulého období od září do března, abychom měli všichni krásnou vzpomínku na tento netradiční školní rok.

Vaším ,,domácím úkolem“ bude, podívat se s dětmi na fotky, třeba si hezky zavzpomínat a poté nám napsat (nejdéle do 22.5.), zda-li máte o fotoknihu zájem. Je možné ji objednat (cena cca 230,-). Tak se potěšte s námi 🙂

 

 

 

 


24.4. Tento týden naši předškoláci prožívají svůj první pomyslný životní milník v podobě zápisu do 1. třídy. Bohužel, letos opravdu jen pomyslně.  Zkusme si společně přiblížit, na co se děti do školy nejvíc těší. Popovídejte si o tom, i když věříme, že takto laděných hovorů již proběhlo mnoho :). Děti mohou namalovat školu, do které budou chodit nebo právě to, na co se nejvíc těší a můžete nám napsat pár řádků, co jste se dozvěděli.

Kdyby už vám došly nápady, čím dětem zpestřit dny, tak vkládáme pár odkazů, ze kterých také rády čerpáme inspiraci.

 

https://www.obchudekvendula.cz/Zdarma-c15_0_1.htm

http://www.sikovny-cvrcek.cz/pracovni-listy-predskolaci

https://jdeteven.cz/cz/hry

http://www.predskolaci.cz/

https://kukandoart.cz/omalovanky/se-zviratky/

 

 


22.4. Pokusíme se společně vytvořit galerii s vašimi oblíbenými hračkami? Vyfoťte se se svou NEJ hračkou a fotku nám můžete opět posílat do mailu. To se těšíme, až se s nimi seznámíme :).


21.4. Zítra  Země slaví svůj den… Kdybychom byli ve školce, jistě bychom se zamýšleli společně nad tím, jak můžeme té naší planetě ,,popřát a udělat ji radost“. Zkuste to doma, společně, děti mají spousty skvělých nápadů a můžou je namalovat, třeba se potom začnou dít zázraky :). Opět nám můžete obrázky posílat do mailu, moc nás těší.


19.4. Dnes je připraveno trochu ,,učení“ hlavně pro předškoláky, ale jistě i pro mladší kamarády. Pokud můžete, vytiskněte si pracovní listy z přílohy a pracujte podle instrukcí na obrázcích:

Vše je možno vystříhat, vybarvit, a používat opakovaně. Procvičíte sluchové vnímání u dětí, které je důležité pro budoucí nácvik čtení a psaní.
– Roztleskávání slov je buď pro děti 4leté, kdy jen vytleskají, a nebo pro děti 5leté, kdy už určí počet slabik. Obrázky si děti vystříhají, vybarví.    Potom vytleskávají a přiřazují k počtu teček, kolikrát vytleskaly.
– Rýmy se opět vystříhají, vybarví a potom děti hledají dvojice, které se rýmují. Je lepší zpočátku pracovat s menším počtem slov (třeba začít     4 slovy a postupně přidávat další).
– První hláska – vystříhat, vybarvit, hledat slova, která začínají stejnou hláskou.

Sluchove vnimani – rymy Sluchove vnimani – roztleska slova na slabiky

Sluchove vnimani – roztleska slova na slabiky

Sluchove vnimani – prvni hlaska

 


16.4. Vzkaz od Matýska Kalouska a jeho sestřičky a mamky:

Ahoj děti.
Matýsek a Terezka si pro vás připravili video k procvičení nejen nožiček. Ke cvičení budete potřebovat jen míček a různě barevné ponožky nebo hračky, ty využijeme ke hře.
Podobná cvičení s Matýskovou maminkou probíhají celoročně ve Studiu Bart. Řada z vás toto cvičení zná, a tak se rozhodli, přiblížit cvičení k vám domů.

Děkujeme za Vaše nápady :).


14.4. Po svátcích jsme všichni určitě namlsaní dobrot, proto je dobré se hýbat a aby to nebyla nuda, vezměte si kostku (třeba ze hry Člověče, nezlob se!) a zahrajte si s rodiči. Co na kostce padne, to předveďte podle obrázku. Pro nás, dospěláky, mohou být některé cviky opravdu záludné :D.

 


9.4. Paní učitelka Péťa myslí i na to, abychom se nezapomněli hýbat, tak vkládáme odkaz pro inspiraci k jednoduchým a doma proveditelným cvičením. Užijte si je :).

 

 


6.4. Abyste ,,jen“ stále nevybarvovali, tak tu máme činnost pro všechny kreativce a věříme, že se vyřádíte s dětmi i vy, rodiče :). Z věcí, běžně dostupných doma, se pokuste společnými silami vytvořit obří velikonoční vajíčko … Inspiraci vkládáme a těšíme se na vaše nápady.

 


4.4. A máme pro vás novou DUHOVOU VÝZVU
Přidejte se a namalujte duhu, kterou umístíte do svých oken, na dveře, vrátka nebo plot, jako vzkaz ostatním dětem, že jsme v tom všichni společně :)!
A až se sejdeme ve školce, přineseme je všechny s sebou, máme totiž vymyšlenou úžasnou výstavu všech vašich uměleckých děl, těšíme se :)!


30.3. Krásně pojaté vyprávění a omalovánky k aktuálním dění …

jak-zvitezit-nad-drakem-koronem

 


 

CO NÁS ČEKÁ V BŘEZNU

CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU

CO NÁS ČEKÁ v prosinci

CO NÁS ČEKÁ v listopadu

CO NÁS ČEKÁ V říjnu